ÇAMDER BİTKİSEL TIRNAK MANTARI TEDAVİSİ

Ayak ve El Tırnağı Mantarı tedavisi İçin Elma Sirkesinin etkileri

Ayak ve El Tırnağı Mantarı tedavisi İçin Elma Sirkesinin etkileri;

Sirke ayak tırnağı mantarı ve el tırnağı mantarı tedavilerinde kullanılabilen bir bitkisel tedavi ürünüdür. Ufak bir nokta gibi başlayan tırnak mantarı enfeksiyonu, tedavi edilmezse zamanla bütün tırnağa yayılabiliyor bildiğiniz gibi.
Niçin Elma Sirkesi?
Sirke, seyreltik asetik asit ihtiva eden bir sıvı alkolün oksidasyonu ile oluşmaktadır. Bu asidik formu enfeksiyona neden olan mantarı öldürmekte ço etkili olabilmektedir. Aynı zamanda derinin pH dengesini düzenler ve kaşıntıyı azaltabilir. Araştırmalar, elma sirkesinin enfeksiyonun başlarında etkili olduğunu göstermiştir.
Elma Sirkesi veya Beyaz Sirke
Sirkenin tedavide kullanılmasındaki engellerden biri uzun sürede sonuç vermesidir.Bu direk bir tedavi için değil tedaviyi destekleyici olarak düşünülmesini tetikler. Kişiden kişiye sonuçlar değişiklik göstermektedir. Her türlü sirke kullanılabileceği gibi, elma ve beyaz sirke daha iyi sonuç verebilmektedir.
Sirke ve Su Solüsyonu
Bir bardak elma sirkesi 2 lt ılık suya eklenir. Enfekte tırnak 25-35 dakika su içinde tutulur. Bu günde iki defa tekrarlanır. 

Sirke İçmek
Günde iki çorba kaşığı sirkeyi içmek tedaviyi hızlandırır. Ancak bu herkes için uygun olmayabilir, doktora danışarak içilmesi tavsiye edilir.

Tırnak mantarı ilaçları çoğu zaman karaciğer ve iç organlara zarar verebilmektedir. Bu noktada doğal elma sirkesi doğal antibiyotik etkisi de gösterebilmektedir.Facebook Yorumları

Dijigen - Mersin web tasarım - Mersin seo