ÇAMDER BİTKİSEL TIRNAK MANTARI TEDAVİSİ

Mantar Enfeksiyonlarının Sebepleri nelerdir?

Mantar Enfeksiyonlarının Sebepleri nelerdir?Mantar bir çeşit canlı türüdür. Mantarlar çevrenizde yaygın olarak bulunur, yani bir miktar mantar ile sporların akciğerlere solunması ya da deriye yerleşmesi sıra dışı değildir. Nem, ısı, tahriş veya yaralanma durumunda bu tip mantarlar hızla çoğalarak hastalığa neden olurlar.

Mantar enfeksiyonları vücudun bir tarafından diğerine kaşıma ya da dokunma yoluyla yayılabilmektedir. Bunların dışında tinea unguium enfeksiyonları akrilik tırnakları yapıştırmak için kullanılan bir tutkal olan metil metakrilat kullanımıyla ilişkili de olabilir.

Yüzeysel mantar enfeksiyonları zaten halihazırda var olan mantarların çoğalmasına bağlı olabilir, ayrıyetten enfeksiyonlu biriyle ya da kontamine yüzeylere, çarşaflara, havlulara veya giysilere temas sonucu da enfeksiyon oluşabilmektedir.

Mantar sporları çoğunlukla  toprakta bulunur ve toprak kazıldığında ve ya başka şekilde karıştırıldığında bu sporların solunabilme olasılığı çok fazladır. Sistemik mantar enfeksiyonları çoğunlukla bu şekille oluşur. Bunun yanı sıra normalde bağırsaklarda bulunan Candida albicans gibi mantarlar çoğalarak mantarların aşırı gelişmesine bağlı olarak enfeksiyonlarada neden olabilir.


el-ayak-tirnak-mantari-ilaclariMantar enfeksiyonu bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde çok daha fazla gözlemlenir. Örneğin şeker, troid, karaciğer problemleri veya kan değerlerinde ki düşük değerler mantarın vücutta yer tutmasına müsaade eder. Mantar çoğunlukla el ve ayak tırnaklarında nüfuslanır. Diğer cilt mantarı türlerine nazaran el tırnak mantarı tedavisi ve ayak tırnak mantarı tedavisi tıbbı yöntemlerle vücuttan atılması çok mümkün değildir. El tırnak mantarı ilaçları veya bitkisel tedavi yöntemleri kullanılmadan vücut kendiliğinden el ve ayak tırnak mantarları vücudu terk etmez. 


Facebook Yorumları

Dijigen - Mersin web tasarım - Mersin seo