ÇAMDER BİTKİSEL TIRNAK MANTARI TEDAVİSİ

Çamder Tırnak Mantarını 8 Günde Nasıl Çözer

Çamder Tırnak Mantarını nasıl çözer ?

Tırnak mantarı, tırnağın alt kısmındaki dokularda ağaç kökleri gibi uzayan, gözenekleri olan bir yapıya sahiptir. Tırnağın üzerine yapılan müdahaleler, tırnağın altındaki dokuya etki edemez.

Bu nedenle tırnak üzerine yapılan krem, cila, sprey vb. gibi tedavi yöntemleri etkili olamaz. Sadece tırnağın üzerindeki ve hemen altındaki tırnak mantarının köklerinin uç kısımlarına etki sağlar.

Tedaviden sonuç alındığı düşünülüp uygulama bırakıldığında tekrar mantar köklerinden beslenerek tırnağı mantarlı hale geri çevirir.

Lazerle tırnak mantarı tedavisi de yukarıda anlatılan durumun benzerini ihtiva eder.


Vücudumuzda kalpten en uzak nokta olan, ayak başparmağı ve diğer parmaklar  kılcal damarların etkenliğinin azaldığı ve kalbin uyguladığı kan basıncının en düşük olduğu noktadır bu nedenle ağızdan alınan ilaçların (antibiyotiklerin) tırnağın alt yatağına etki etmesini zorlaştırır ve çok uzun süreler kullanılmasını gerektirir. Bu güçlü antibiyotiklerin uzun süre kullanılması da karaciğer enzimlerini bozarak farklı birçok rahatsızlığa yol açar. Bu nedenle bu ilaçlar sürekli doktor kontrolünde kullanılır ve doktorlar bu ilaçları tavsiye etmezler.


Çamder’ Su kürü bu sorunu nasıl çözer?

Çamder su kürü uygulaması önce mantarlı tırnağı yumuşatır. Tırnak üzerindeki ve çevresindeki hücrelerin gözeneklerinin açılmasını sağlar. Aynı anda mantarların (sporlar) gözeneklerini açar. Su kürü antibakteriyel olduğundan ilk etapta tırnak ve parmak arasındaki mantarları öldürerek tedaviye başlamış olur.


    Yumuşayan tırnaklar pedikür yapmaya uygun hale gelmiş olur. Motorlu Pedikür setimiz ile mantarlı bölge dokuya kadar temizlenir. Bu işlem sonunda tırnağın altındaki mantarlı dokuya ulaşıldığında, mantarın peteksi gözenekleri (mantarın kökten uzamış uçlarını) gözlemleyebilirsiniz. Pedikür uygulamasına daha devam edilirse, dokudaki mantarlı hücreler kanamaya başladığı görülür. Bu durum gözlemlenildiğinde pediküre son verilir.  Gözenekleri açılan mantarlı hücrelere Çamder Tırnak Mantarı Öldürücü Yağ spreyle uygulanır. Uçucu yağlardan oluşan bu yağ, mantarın köküne kadar ihtiva eder. Bu etkinin daha uzun sürmesi için ayaklara sprey sonrası galoş takılır.


    Bu uygulamaya yaklaşık olarak 8 gün boyunca akşamları 1 saat uygulayarak devam edildiğinde, mantar köklerine kadar yakılıp, kurutulmuş olunur.

8 günlük su kürü, pedikür ve mantar öldürücü çamder yağ uygulaması bittiğinde, normalde tırnak olması gereken bölge pedikür ile temizlendiği için açılan tırnak altı dokusu korunmasız kalır.     Tırnağın tekrar uzamaya başlaması ve açık olan dokuda, mantarın tekrar ürememesi için her gün çamder bitkisel mantar sabunu kullanılır. Mantar öldürücü yağ da destekleyici olarak kullanılır.

    Ayakkabı içinde mantar oluşması ya da mevcut mantarların yok edilmesi için 30 gün boyunca Çamder Ayakkabı İçi Bakım Spreyi kullanılır.
       30. günden sonra tırnak kökünden 2-3 mm orijinal, sağlıklı renkte ve şekilde tırnağın uzamaya başlaması gözlemlenmesi ile tedaviye son verilir.

Bu noktadan sonra tırnağın daha hızlı ve güçlü uzaması için vitamin takviyesi alınmaya başlanılması gereklidir. Eczanelerde satılan BİOTİN ya da benzeri ürünler kullanılabilir. Ya da beslenmenizde hayvansal gıdalar, buğday ekmeği, yumurtanın sarısı ve taze meyve ve sebzelere ağırlık verilerek (demir,çinko, B12) tırnağın en az 4 ay en fazla 6 ayda eski güzel görünümüne kavuşturabilirsiniz.

Çamder firması, bu süreçte sizinle her zaman irtibatta kalır, her türlü probleminizde, mantar sorununda sizi bilgilendirip daha iyi bir sonuç almanız için destek verir.

       Daha ayrıntılı bilgi için 0506 105 1803 nolu telefonlardan bizlere ulaşabilir, yada bize iletişim bilgilerinizi bırakıp sizlere geri dönüş sağlayabiliriz. 


Facebook Yorumları

Dijigen - Mersin web tasarım - Mersin seo